BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Harta Site

Info

Acest site contine informatii despre activitatile Asociatiei Diaconia a Patriarhiei Romane si actiunile din Proiectele dezvoltate de la infiintarea sa alaturi de Parteneri.

Biroul de Pelerinaj al Patriarhiei Romane cu sediul la Manastirea Antim organizeaza pelerinaje si pentru scoli, credinciosi care doresc sa se inchine la sfintele icoane, venind in intampinare cu o gama bogata de trsee duhovnicesti in fiecare sfarsit de saptamana.
Excursii si Pelerinaje
prin Biroul de Pelerinaje al Patriarhei Romane
Biroul de relatii cu publicul se afla la Manastirea Antim tel: 336.99.21 sau Calea Victoriei 45 langa Bis. Kretulescu, tel: 313.37.46.

Centrul de Servicii
Asociatia Diaconia a promovat un sector productiv de autofinantare, care desfasoara activitati cu caracter economic, compatibile cu activitatea Bisericii si cu legislatia in vigoare, prin imbinarea scopului economic cu cel misionar.
In acest cadru functioneaza Magazinul de carti si obiecte bisericesti (Kretzulescu), iar Centrul de Servicii cu aceeasi locatie
presteaza servicii de fotocopiere,scanare, printare etc., vanzare obiecte de birotica si papetarie.

Servicii oferite: Fotocopiere alb / negru A4 - A0; Fotocopiere alb / negru pe folie transparenta; Fotocopiere color A4 - A3; Legare cu spirale de plastic; Laminare A4 - A3; Tiparire alb / negru si color; Produse de birotica si papetarie.
Pentru a obtine o lista de preturi nu ezitati sa ne contactati.

Scopul esential al Asociatiei Diaconia - infiintata in 1999 - este, potrivit Art.4 din Statut, "caritabil, religios-social, cultural-educativ", mai exact de a contribui la activitatea misionara si sociala a Bisericii Ortodoxe Romane.
Ea functioneaza, alaturi de alte organizatii neguvernarnentale, sub obladuirea Patriarhiei Romane, in folosul categoriilor de persoane defavorizate: copii, femei, batrani, familii cu posibilitati materiale reduse, promovand si sustinand integrarea sociala, economica, culturala, educativa a acestora.

Asezamantul Social si
Centrul Social "Patriarhul Justinian Marina" are drept obiectiv sprijinirea copiilor din familii defavorizate si pentru protectia victimelor violentei domestice.

Acest program social vizeaza furnizarea de servicii complexe, specializate de asistenta si suport mamelor si copiilor acestora, victime ale violentei familiale, rezidenti in Bucuresti (in prima etapa) si in imprejurimi (etapa a doua).

Links